صفحه اصلی

منو اصلی
اخبار > کمپین دانشجویی هپاتیت در هفته ملی اطلاع رسانی هپاتیت در دزفول برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

دانشگاه علوم پزشکی دزفول

کمپین دانشجویی هپاتیت در هفته ملی اطلاع رسانی هپاتیت در دزفول برگزار شد.

 

 کمپین دانشجویی اطلاع رسانی و آگاهی درباره ریشه کنی جهانی بیماری هپاتیت های ویروسی (B , C) تا تاریخ 2030 و ریشه کنی آن تا سال 1410 در ایران ، در دانشگاه علوم پزشکی دزفول همزمان با دانشگاه های تهران ، ایران ، شهید بهشتی ، شاهد ، بقیه الله ، شیراز ، تبریز ، گرگان و سمنان برگزار گردید.

پس از هماهنگی جهت اخذ مجوز از شبکه هپاتیت برای برگزاری کمپین بصورت هماهنگ با دیگر دانشگاه های بزرگ کشور ، با کمک دانشجویان فعال و پر تلاش و همچنین حمایت مسئولین ، اطلاع رسانی و آگاهی لازم در مورد این بیماری ها ، راه های انتقال و پیشگیری ، راه های درمان هپاتیت C  و همچنین تشویق به واکسیناسیون هپاتیت B  در دزفول انجام شد .

محمد فیروزبخت سرگروه دانشجویی کمپین گفت : برنامه کمپین دانشگاه علوم پزشکی دزفول در هفته ملی اطلاع رسانی طی 4 روز با جلسه هماهنگی و توجیهی و همچنین کارگاه مجازی برای دانشجویانی که قصد شرکت در کمپین را داشتند و در سایت شبکه هپاتیت نیز ثبت نام کرده بودند ، آغاز گردید.

برپایی غرفه جهت اطلاع رسانی و آگاهی به دانشجویان دانشگاه با توزیع بروشورهای مخصوص و تشویق دانشجویان برای انجام دادن تست های غربال گری و واکسیناسیون هپاتیت B  در دانشکده پیراپزشکی از دیگر اقدامات این کمپین بود که با استقبال خوب دانشجویان و همچنین اساتید و مسئولین دانشگاهی روبرو شد.

 کمپین ریشه کنی هپاتیت در روز آخر برای اطلاع رسانی و آگاهی برای عموم مردم در مجتمع تجاری مادر برگزار شد که با استقبال مردم نیز همراه بود.٠٩:٠٧ - 1395/08/16    /    شماره : ٥٣٠٢    /    تعداد نمایش : ١٧١٣خروج